Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - PORADNIK BUDOWLANY
   
COUNTRY:
         
 
 

 
 
Magazyn GMI
   
Home news
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 

 
 
   
   
 
   
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
Poradnik budowlany - rozwiązania inteligętbe
     
 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 
 

Kino domowe

Jakie trendy widzimy w kinie domowym 2020?

Zaawansowana technologia gości już w każdym zakątku naszego domu. Począwszy od kuchni, poprzez łazienki a skończywszy na tarasach – gdzie coraz częściej goszczą systemy projekcyjne i rozrywki domowej. Technologia nie tylko jak nasze przestrzenie funkcjonują, ale również jak wyglądają. I chociaż kuchnie, łazienki, sypialnie czy też nawet nasze tarasy przydomowe uległy zmianom po wpływem nowoczesnych technologii to jednak kino domowe i sale kinowe dotknęły największe zmiany. Większe, jaśniejsze ekrany, smuklejsze i lepiej komponujące się głośniki wymusiły szereg zmian w przestrzeniach rozrywkowych.

Kino domowe jest jednym z najbardziej dynamicznych i najszybciej zmieniających się obszarów w naszych domach pod względem estetyki. Jakie zatem trendy będą obowiązywały w doku 2020? Śmiałe i żywe kolory, czy też neutralne? Wielkie ściany video, czy mniejsze ekrany? Głośniki pozostawione na widoku, czy też ukryte w ścianach? Jakie zatem elementy wystroju należałoby uwzględnić, aby nasze kino było zgodne z obowiązującymi i nadchodzącymi trendami?

Poniżej 10 najważniejszych trendów które kształtują dzisiejsze kina domowe:

Pomieszczenie rozrywkowe

Historycznie kino domowe lub też raczej sala kinowa była dedykowanym pomieszczeniem które służy do jednego celu – oglądania filmów. Chociaż to podejście jest nadal praktykowane, to coraz częściej właściciele kina domowego używają swoich pomieszczeń do dodatkowych form rozrywki. Dla wielu rodzin posiadanie wielofunkcyjnego pomieszczenia do rozrywki ma duży sens. Nie dysponując olbrzymim domem pozwalającym na stworzenie odrębnych pomieszczeń do oglądania filmów, oglądania sportu i telewizji, grania w gry video, słuchania muzyki, ćwiczenia jogi czy też jakiejkolwiek innej aktywności – stworzenie jednej przestrzeni ma uzasadnienie.
W momencie kiedy rozrywki domowe stają się coraz bardziej zróżnicowane, większym wyzwaniem jest praca nad wystrojem takiego pomieszczenia. W odróżnieniu do wyposażenia pokoju w wielkie, rozkładane fotele kinowe, bardziej istotne staje się stworzenie dużej, otwartej powierzchni do ćwiczeń i gier interaktywnych. Oświetlenie również musi być bardziej funkcjonalne i łączyć w sobie realizację różnych celów. Zwykle większe oświetlenie przydatne do oglądania wydarzeń sportowych, delikatne do słuchania muzyki, zaś kompletną ciemność do oglądania filmów.

Duże wygodne leżanki

Wraz z tendencją do tworzenia uniwersalnych pomieszczeń rozrywkowych łączy się przejście z typowych pojedynczych foteli kinowych na rzecz wygodnych kanap i leżanek. W czasach zagrożenia i koronawirusa spędzamy w domu znacznie więcej czasu niż dotychczas. Zatem komfort jest kluczowy. Typowe fotele kinowe z opuszczanym siedziskiem i opcją rozłożenia do pozycji leżącej są bardzo kuszącą propozycją, mają z pewnością wygląd i tworzą charakter Sali kinowej. Jednak w obecnych trendach zauważamy chęć posiadania wygodnej dużej kanapy, obłożonej wygodnymi poduchami i przytulnymi kocykami. Nic również nie stoi na przeszkodzie aby połączyć ze sobą fotele kinowe z wygodnymi kanapami pozwalającymi na wyciągnięcie ciała.

Nowoczesne elementy wykończenia

Kino domowe powinno odzwierciedlać gust i styl właścicieli domu. Począwszy od elementów zdobiących salę aż po kanapy i fotele. Obecnie współcześnie panujące trendy we wzornictwie i wyposażeniu widać przeniosły się z pomieszczeń codziennych również do kina. Zauważalne są czyste, subtelne formy spójne ze współczesnym projektem wnętrz. Komfort, spokój i wygoda zawitały do pomieszczeń rozrywkowych, które niegdyś pełniły rolę wyłącznie sal kinowych. Jasna na rowerze treningowym, czy impreza z okazji mistrzostw w piłce nożnej czy siatkówce nie będzie nikogo krępowała, kiedy będzie miała miejsce w przestrzeni uwzględniającej takie formy rozrywki. W przypadku czystej Sali kinowej realizacja takich celów będzie zwykle mniej komfortowa.

Światło i naturalne palety barw

Uzupełnieniem współczesnego trendu w projektowaniu kina domowego jest zastosowanie jaśniejszych, bardziej neutralnych kolorów. Farby, tkaniny i meble idą w tym samym kierunku, tworząc kino domowe, które wydaje się bardziej otwarte i przestronne niż ciemne i przypominające jaskinię.

Atmosfera przyjazna rodzinie

Współczesne wpływy wzornictwa, neutralne barwy, usadowienie widzów w wygodnych siedzeniach i dostęp do szerokiej gamy rozrywki – wszystko to doprowadziło do upadku niegdyś popularnej „męskiej jaskini”. Pomieszczenie, w którym głowa rodziny mogła się zamykać i oglądać filmy na swoich własnych zasadach. Kina domowe z przeszłości były domeną mężczyzny w domu – gdzie uciekł, aby odpocząć po ciężkim dniu w biurze. Te dni minęły, a dzisiejsze projekty kina domowego odzwierciedlają tę ewolucję. Środowiska, które zaspokajają interesy wszystkich osób w gospodarstwie domowym, są obecnie uważane za najbardziej pożądane.

Tematy przewodnie

Hobby, historie z przeszłości i pasje ożywają w kinach domowych. Przestrzeń, zwykle oddzielona od reszty domu, oferuje otwarte płótno, na którym można namalować portret swojego życia. To szansa, aby Twoja wyobraźnia i kreatywność oszalały. Uwielbiasz styl Art Deco, formę hollywoodzkiego stylu z lat 30? Te i inne elementy projektu mogą nadać kinu domowemu własny styl i sprawić, że każda wizyta sprawi wrażenie, jakbyś wkroczył w inną przestrzeń i czas.

Większe ekrany, jaśniejsze projekcje

Wraz z rozwojem technologii zmienia się także forma i funkcja kina domowego. Na przykład ekrany stają się coraz większe, a projektory coraz jaśniejsze. Jest to idealna sytuacja dla kin domowych, ponieważ celem podczas oglądania filmów jest wywołanie podobnych wrażeń wizualnych jak w kinie komercyjnym. Dążymy do całkowitego zanurzenia i zaangażowania w projekcji, a duże ekrany najlepiej te cele realizują. Równolegle z imponującymi proporcjami ekranu jest zastosowanie materiałów ekranowych, aby zapewnić reprodukcję jasnych, żywych obrazów niezależnie od oświetlenia w pomieszczeniu. Ekrany typu ALR, których zadaniem jest odrzucanie niepożądanego światła, są błogosławieństwem dla uniwersalnych kin domowych.  Dzięki nim obraz zachowuje jasność we wszystkich sytuacjach oglądania. Możesz włączyć światła podczas organizacji imprezy związanej z wydarzeniami sportowymi lub całkowicie wyłączyć podczas filmu, a obraz jest zawsze wyraźny, wyraźny i jasny.

Kolorowe oświetlenie

Teraz, gdy ekrany i projektory mogą działać optymalnie w każdych warunkach oświetleniowych, projekty i realizacje kina domowego zawierają więcej opraw oświetleniowych niż kiedykolwiek wcześniej – i to nie tylko standardowe białe światło, ale kolorowe oświetlenie LED, które wywołuje nastrój i atmosferę. Po dodaniu tych świateł i łatwym sposobie ich kontrolowania atmosfera zmienia się z relaksującej ucieczki z niebieskim światłem do energicznej dyskoteki o żółtych i pomarańczowych odcieniach. Kiedy gra reprezentacja narodowa, wystarczy zadbać o wpuszczenie do pomieszczenia światła biało-czerwonego a nastrój udzieli się wszystkim kibicom.

Ściany wideo LED

Technologia ścian wideo LED oferuje nową, ekscytującą opcję wobec tradycyjnej konfiguracji ekranu projektora. Ściany wideo pasują do bardziej dynamicznego środowiska kina domowego, w którym w jednej minucie używasz ekranu do oglądania filmów z YouTube, w następnej możesz podziwiać oszałamiające dzieła sztuki, a w następnej podziwiasz scenerię wzdłuż pagórkowatego szlaku rowerowego jako wskakujesz na podłączony rower stacjonarny. A może lubisz robić dwie rzeczy naraz – oglądać krajobraz przeglądając jednocześnie wiadomości? Obrazy na ścianach wideo można skalować do dowolnego rozmiaru lub kształtu, dzięki czemu można wyświetlać wiele elementów jednocześnie.

Dekoracyjne ustroje akustyczne

Realistyczny, trójwymiarowy dźwięk w środowisku kina domowego wystartował dzięki takim technologiom jak Dolby Atmos czy Auro-3D. Procesor i głośniki wykonują większość pracy, aby uzyskać właściwy efekt przestrzenny, ale jakość dźwięku można zoptymalizować praktycznie wyłącznie poprzez zastosowanie paneli akustycznych i innych rodzajów zabiegów przy udziale profesjonalnego akustyka. Aby nie wywoływać wizualnego konfliktu z projektem pokoju, zabiegi akustyczne można ukryć w specjalnie skonstruowanych wnękach ściennych i przykryć akustycznie przezroczystym materiałem lub zaprojektować jako elementy dekoracyjne w pomieszczeniu.

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
19 - 11.01.2013          
  Rozwiązania inteligętne

Współczesne budownictwo to budownictwo oparte nie tylko o konstrukcje, ale i coraz częściej o tak zwane systemy inteligentne, które wraz z rozwojem informatyki, technologii wykonywania budynków stały się ważnym elementem budownictwa.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
18          
  Rozwiązania inteligętne

Współczesne budownictwo to budownictwo oparte nie tylko o konstrukcje, ale i coraz częściej o tak zwane systemy inteligentne, które wraz z rozwojem informatyki, technologii wykonywania budynków stały się ważnym elementem budownictwa.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          
  Rozwiązania inteligętne

Współczesne budownictwo to budownictwo oparte nie tylko o konstrukcje, ale i coraz częściej o tak zwane systemy inteligentne, które wraz z rozwojem informatyki, technologii wykonywania budynków stały się ważnym elementem budownictwa.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
             
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.